Interim CEO (new startups)

ZdalniePolska, mazowieckie, WarszawaTar Heel Capital Pathfinder

Red Sky to startup studio i strategiczny partner funduszu inwestycyjnego Tar Heel Capital Pathfinder. Działamy zgodnie z formułą #venture_building - tworzymy projekty w oparciu o doświadczenie ekspertów, gotowych rozwijać i wspierać dobrze rokujące startupy.

Wspieramy i budujemy spółki, które opracowują zaawansowane produkty i rozwiązania dla branż i wspierających technologie takie jak: esports, big data, cloud computing, e-commerce, fintech oraz martech, w szczególności operujących w modelach biznesowych SaaS i marketplace. Jesteśmy grupą ludzi zdeterminowanych na osiąganie sukcesów, mamy dużo pomysłów i kapitał na ich rozwijanie. Masz inną propozycję? Porozmawiajmy.

Model współpracy

Ta oferta współpracy dotyczy zatrudnienia bezpośrednio w funduszu. Tar Heel Capital Pathfinder to fundusz venture capital i doświadczony venture builder. Stawiamy na inwestycje w innowacyjne branże i technologie przyszłości, oferując dużo więcej niż finansowanie. Jako Interim CEO będziesz odpowiadać za uruchamianie nowych projektów i spółek oraz ich rozwój na wczesnym etapie, a także wspieranie operacyjne spółek na późniejszych etapach.

Zadania

  • zarządzanie projektami i spółkami
  • przygotowanie projektów od fazy koncepcyjnej aż do ich uruchomienia
  • planowanie i opracowywanie procesów uruchamianych w spółkach
  • przygotowywanie i opracowywanie analiz biznesowych, rynkowych i finansowych
  • przygotowywanie biznesplanów dla istniejących projektów, budowanie strategii rozwoju i modeli finansowych
  • monitoring spółek portfelowych i bieżący nadzór nad nimi
  • przygotowywanie prezentacji i raportów
  • rekrutacja kluczowych członków zespołu

Oczekiwania

  • min. 5 lat doświadczenia zarządczego i managerskiego w branży startupowej (software house mile widziane)
  • doświadczenie w tworzeniu i realizacji strategii operacyjnej
  • wykształcenie wyższe o profilu ekonomiczno - finansowym lub technicznym
  • doświadczenie w tworzeniu biznesplanów i projektowaniu strategii
  • doświadczenie w modelowaniu procesów
  • umiejętność modelowania finansowego
  • zaawansowana i praktyczna znajomość MS Excel, MS PowerPoint
  • podstawowa znajomość zasad rachunkowości
  • zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętność proaktywnego rozwiązywania problemów
  • zaawansowana znajomość języka angielskiego
  • mile widziane doświadczenie w funduszach venture capital/ inkubatorach/ akceleratorach i/lub firmach consultingowych

Oferujemy

  • konkurencyjne wynagrodzenie na umowie B2B (lub ekwiwalent na umowie o pracę)
  • dostęp do unikalnej wiedzy wewnątrz organizacji oraz grupy kapitałowej, a także współpracę z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata
  • bezpośrednią współpracę z osobami z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu funduszami Venture Capital
  • zdobywanie doświadczenia w rozwijaniu ambitnych, globalnych projektów na etapie seed, early stage i growth
  • możliwość uczestniczenia w tworzeniu wartości biznesu w dynamicznie rosnącej grupie inwestycyjnej

or