Credit Risk Analyst

ZdalniePolska, mazowieckie, WarszawaBooste

Red Sky to #StartupStudio i strategiczny partner funduszu inwestycyjnego Tar Heel Capital Pathfinder. Działamy zgodnie z formułą #VentureBuilding - w oparciu o doświadczenie specjalistów, tworzymy nowoczesne rozwiązania IT i wspieramy przełomowe startupy. Dołącz do jednego z nich!

Booste oferuje firmom z branży e-commerce finansowanie oparte na przychodach (RBF). Oferowane wsparcie pomaga w finasowaniu reklam cyfrowych, kampanii marketingowych  oraz innych wydatków na na cele reklamowe. Zapewniamy elastyczne finansowanie firmom, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw, aby pomóc im w finansowaniu działań rozwojowych. Środowisko pandemiczne zakłóciło globalne łańcuchy dostaw i pozostawiło wiele firm z potrzebą znalezienia alternatywnych rozwiązań finansowych, a także rozwoju platform cyfrowych, które wypełniają miejsca, w których tradycyjne metody nie są w stanie pomóc - i tu właśnie pojawia się Booste.

Kilka powodów, dla których Booste jest najlepszym miejscem na rozwój Twojej kariery:

  • Budujemy firmę o zasięgu globalnym - po 5 miesiącach działalności w Polsce nasza usługa została uruchomiona na 3 rynkach zagranicznych.
  • Inwestorzy dostrzegają nasz potencjał - ostatnio otrzymaliśmy dużą rundę finansową (ponad 12 mln EUR).
  • Nasza marka jest rozpoznawalna jako jedna z najszybciej rozwijających się scaleupów w Europie i Polsce - m.in. najnowszy ranking TNW.
  • Jesteśmy gotowi na duży rozwój – rynek RBF rośnie w tempie ponad 60% rocznie i oczekuje się, że w ciągu kilku lat osiągnie wartość ponad 40 mld USD, a Booste ma szansę być jednym z kluczowych graczy.

Jako Credit Risk Analyst będziesz mieć realny wkład w rozbudowę systemu scoringowego, przyznawanie limitów kredytowych i analizę portfela (rynek polski i zagraniczny), ściśle współpracując z Head of Finance oraz Head of Risk.

Zadania

  • analiza portfela w zakresie realizacji zakładanych wskaźników ryzyka, diagnozie przyczyn odchyleń od celów oraz proponowaniu zmian optymalizujących analizowane procesy,
  • budowa i utrzymanie modeli ryzyka kredytowego,
  • wdrożenie procedur kontroli poprawności danych portfela,
  • przygotowywanie ofert kredytowych,
  • nadzór nad procesem ustanawiania limitów i modelu scoringu,
  • ścisła współpraca z obszarami biznesowymi i IT podczas realizacji zadań,
  • tworzenie i automatyzacja raportów cyklicznych.

Wymagania

  • minimum 3 lata doświadczenia w analizie danych w systemach bazodanowych,
  • wiedza z zakresu bankowości, w szczególności ryzyka kredytowego, analizy finansowej i monitoringu.
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: metody ilościowe, finanse, bankowość, matematyka).
  • wysoka zdolność analitycznego myślenia, wyciągania wniosków i argumentowania,
  • proaktywność i zaangażowanie,
  • biegła znajomość języka polskiego i angielskiego.

Mile widziane

  • znajomość SQL,
  • doświadczenie w pracy z dużymi bazami danych.

Oferujemy

  • wynagrodzenie w wysokości 8000 - 12000 PLN netto + VAT [B2B]
  • 26 płatnych dni wolnych w skali roku,
  • pracę w nowoczesnym biurze w Warszawie,
  • możliwość pracy hybrydowej / zdalnej,
  • dostęp do unikalnej wiedzy i współpracy z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata,
  • budżet rozwojowy na książki, szkolenia i inne materiały,
  • pakiet prywatnej opieki medycznej (Medicover), karta Multisport, ubezpieczenie grupowe.

or