Młodszy Analityk Inwestycyjny - Venture Capital

  • Tar Heel Capital Pathfinder
  • Warszawa, Polska

Poznaj nas

Red Sky jest częścią funduszu Tar Heel Capital Pathfinder. Naszą ideą jest budowanie projektów z globalną perspektywą oraz ze szczególnym naciskiem na nowoczesne rozwiązania IT. Każdego roku wprowadzamy na rynek nowe, rewolucyjne produkty. Wspieramy świetne pomysły i promujemy talenty. Pomagamy w budowaniu innowacyjnych startupów nie tylko zapewniając środki finansowe, ale przede wszystkim poprzez wsparcie merytoryczne.

Działamy zgodnie z formułą #venture_building - tworzymy projekty w oparciu o doświadczenie ekspertów, wśród których znajdują się zespoły programistów, designerów, project managerów, HR, administracji czy marketingu - gotowe rozwijać i wspierać dobrze rokujące startupy.

  Tar Heel Capital Pathfinder

Tar Heel Capital Pathfinder to fundusz venture capital i doświadczony venture builder.

W ramach projektów venture capital inwestujemy do 1 miliona euro w rundy pre-seed, seed i serii A. Jako venture builder współtworzymy globalne biznesy technologiczne. Stawiamy na inwestycje w innowacyjne branże i technologie przyszłości, oferując dużo więcej niż finansowanie. Ponad 40 spółek portfelowych korzysta ze wsparcia biznesowego, marketingowego oraz sieci kontaktów Pathfindera, które przyspieszają ich rozwój i pomagają szybciej stać się biznesowymi liderami. W naszym portfelu znajdują się spółki takie jak Booste, Wellbee, Woodpecker, GRID, Gamivo, Skinwallet, PlumResearch, StreamCards, Portside, czy RemoteMyApp.

Jako Młodszy Analityk Inwestycyjny będziesz wspierać zespół zarządzający w budowaniu wartości spółek należących do portfolio, a także mieć możliwość rozwoju w strukturach funduszu biorąc udział między innymi w procesach budowania modeli finansowych, analiz rynkowych oraz due dilligence.

   Twoje zadania

Jako Młodszy Analityk Inwestycyjny będziesz wspierać zespół w dostarczaniu informacji niezbędnych do podejmowania decyzji inwestycyjnych, a w szczególności w:

  • opracowywaniu analiz biznesowych, rynkowych oraz finansowych
  • wyszukiwaniu informacji rynkowych o otoczeniu biznesowym i konkurencji, identyfikacja potencjalnych celów inwestycyjnych
  • przygotowywaniu biznesplanów dla analizowanych projektów
  • budowaniu modeli finansowych
  • wspieranie procesów due dilligence
  • monitoringu spółek portfelowych
  • procesie budowania wartości portfela inwestycyjnego
  • przygotowywanie prezentacji i raportów
  • tworzeniu baz danych
  • wsparciu procesu sourcingowego - wyszukiwanie i nawiązywanie relacji z celami inwestycyjnymi

  Oczekiwania

  • pierwsze doświadczenie zawodowe (mile widziane wcześniejsze doświadczenie w IB, Consultingu, M&A, VC/PE lub finansach)
  • wykształcenie wyższe o profilu ekonomiczno - finansowym
  • umiejętność modelowania finansowego
  • zaawansowana i praktyczna znajomość MS Excel, MS PowerPoint
  • podstawowa znajomość zasad rachunkowości
  • zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętność proaktywnego rozwiązywania problemów
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  Oferujemy

  • wynagrodzenie na umowie B2B (lub ekwiwalent na umowie o pracę)
  • dostęp do unikalnej wiedzy wewnątrz organizacji oraz grupy kapitałowej, a także współpracę z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata
  • bezpośrednią współpracę z osobami z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu funduszami Venture Capital
  • zdobywanie doświadczenia w rozwijaniu ambitnych, globalnych projektów na etapie seed, early stage i growth
  • możliwość uczestniczenia w tworzeniu wartości biznesu w dynamicznie rosnącej grupie inwestycyjnej

Wymagania

Dołącz do najbardziej rozwojowego funduszu inwestycyjnego w Polsce!