Senior Product Manager (bioinformatics)

ZdalniePolska, zachodniopomorskie, SzczecinNaturalAntibody

Red Sky jest kluczową częścią funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który został uruchomiony pod koniec 2016 roku. Nasza idea to budowanie projektów z globalną perspektywą oraz ze szczególnym naciskiem na nowoczesne rozwiązania IT. Każdego roku wprowadzamy na rynek nowe, rewolucyjne produkty. Wspieramy świetne pomysły i promujemy talenty. Pomagamy w budowaniu innowacyjnych startupów nie tylko zapewniając środki finansowe, ale przede wszystkim poprzez wsparcie merytoryczne.

Działamy zgodnie z formułą #venture_building - tworzymy projekty w oparciu o doświadczenie ekspertów, wśród których znajdują się zespoły programistów, designerów, project managerów, HR, administracji czy marketingu - gotowe rozwijać i wspierać dobrze rokujące startupy. Jednym z takich projektów jest NaturalAntibody.

Poznaj NaturalAntibody

NaturalAntibody to spółka specjalizująca się w opracowywaniu narzędzi analitycznych służących do odkrywania leków na bazie przeciwciał. Celem spółki jest zrozumienie budowy i natury cząsteczek przeciwciał, ich terapeutycznej zasady działania oraz tego, jak taką wiedzę możemy wykorzystać, aby ulepszyć stosowaną terapię przeciwciałami - np. w terapii nowotworowej. Obecnie nasze działania skupiają się na gromadzeniu, generowaniu i analizie danych o przeciwciałach, a naszym końcowym celem jest zastosowanie uzyskanych wyników i wniosków do odkrywania nowych przeciwciał.

O roli

Jako Senior Product Manager wesprzesz zarówno zespół techniczny - w realizacji zróżnicowanej roadmapy produktowej, jak również zarząd i zespół biznesowy - w realizacji projektów komercyjnych. Pomożesz dostarczyć na rynek jakościowe rozwiązania, będące odpowiedzią na realne problemy branży farmaceutycznej/biotechnologicznej. Będziesz mieć wpływ na kierunki zarządzania portfelem produktowym, jak również projekty biznesowe, doskonale rozumiejąc powiązanie pomiędzy oczekiwaniami rynku, a nowoczesnymi technologiami.

Twoje zadania

Całościowe zarządzanie produktem / portfelem produktów,

Koordynowanie roadmapy produktu, analizowanie potrzeb grupy docelowej oraz rynku,

Współpraca z zespołami sprzedażowymi, marketingowymi i technologicznymi,

Koordynowanie procesu dostarczania oprogramowania oraz realizacja innych celów projektowych - w tym integrowanie wiedzy pochodzącej od wielu interesariuszy produktu,

Rozliczanie projektów badawczo-rozwojowych,

Koordynacja zewnętrznych dostawców usług,

Motywowanie, wspieranie i budowanie zespołu projektowego,

Poszukiwanie usprawnień i kwestionowanie status quo,

Opracowywanie najlepszych rozwiązań, szczególnie w obliczu nieprzewidywalnych sytuacji,

Raportowanie efektywności prowadzonych działań, a także przygotowywanie prezentacji,

Przeprowadzanie badań i analizy rynku, które będą wspierać Twoje decyzje strategiczne.

Wymagania

  • Min. 5 lata doświadczenia w zarządzaniu produktami lub projektami IT w sposób zwinny (Agile, Scrum, Kanban),
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami webowymi, infrastrukturalnymi oraz R&D (data science, ML) i umiejętność łączenia w całość pracy o różnej specyfice,
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi do zarządzania projektami (Jira, ClickUp),
  • Bardzo dobre zrozumienie zróżnicowanych modeli biznesowych, sposobów dostarczania usług,
  • Doskonała umiejętność analizy i mapowania potrzeb użytkowników końcowych, wraz z przełożeniem ich na wymagania funkcjonalne,
  • Doświadczenie w zarządzaniu wyspecjalizowanymi produktami B2B,
  • Proaktywna postawa w kontakcie z klientami,
  • Zaawansowane zrozumienie metryk produktowych oraz związanych z wytwarzaniem oprogramowania,
  • Umiejętność patrzenia na rzeczy z różnych perspektyw oraz nieszablonowe myślenie,
  • Praktyczna wiedza z zakresu sporządzania kosztorysów, ustalania harmonogramu projektu i dotrzymywania terminów,
  • Doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (minimum C1),
  • Umiejętność pracy w rozproszonym zespole.

Mile widziane

  • Doświadczenie w realizacji projektów bioinformatycznych lub projektów IT dla branży farmaceutycznej,
  • Doświadczenie w programowaniu w Pythonie,
  • Zainteresowanie rynkiem wytwarzania leków,
  • Doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu warsztatów typu Design Sprint, Product Discovery, Scoping Session.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie w wysokości 14 000 - 18 000 PLN netto + VAT [B2B],
  • 26 dni płatnego urlopu w skali roku,
  • Możliwość pracy zdalnej lub z biura w Warszawie / Szczecinie
  • Pracę nad innowacyjnym projektem oraz bezpośredni wpływ na jego rozwój,
  • Znaczący udział w kształtowaniu struktury organizacji,
  • Współpracę z uczelniami w Polsce oraz University of Oxford, MIT, Harvard Medical School, UCLA,
  • Dostęp do unikalnej wiedzy oraz współpraca z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata,
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej (Medicover Premium), karta Multisport Plus, ubezpieczenie grupowe.

or