Machine Learning Engineer (Computational Drug Design)

ZdalniePolska, zachodniopomorskie, SzczecinNaturalAntibody

Red Sky to #StartupStudio i strategiczny partner funduszu inwestycyjnego Tar Heel Capital Pathfinder. Działamy zgodnie z formułą #VentureBuilding – w oparciu o doświadczenie specjalistów, tworzymy nowoczesne rozwiązania IT i wspieramy przełomowe startupy. Dołącz do jednego z nich!

NaturalAntibody
specjalizuje się w opracowywaniu zaawansowanych rozwiązań obliczeniowych dla przemysłu farmaceutycznego. Głównym celem ich działań jest rozwijanie zrozumienia sekwencji i struktury przeciwciał. Narzędzia NaturalAntibody wykorzystywane są przez czołowe firmy farmaceutyczne, co daje organizacji wpływ na programy terapeutyczne na żywo.

Machine Learning Engineer

Wykorzystaj swoje umiejętności uczenia maszynowego/modelowania statystycznego do ulepszania i przyspieszania rozwoju nowatorskich terapii. Na tym stanowisku będziesz zajmować się opracowywaniem modeli predykcyjnych w jednym z obszarów obliczeniowej charakteryzacji przeciwciał: struktura, możliwości rozwoju lub rozpoznawanie przeciwciała-antygenu. Będziesz prowadzić zarówno prace naukowe, jak i inżynierskie w ramach zwinnego zespołu, a także będziesz pracować z interdyscyplinarnym zespołem, komunikując wyniki wewnętrznie w firmie i partnerom zewnętrznym.

Twoje zadania

  • opracowywanie modeli predykcyjnych do charakteryzacji przeciwciał terapeutycznych,
  • stawianie hipotez dotyczących biologii i funkcji przeciwciał oraz testowanie ich za pomocą modeli statystycznych,
  • współpraca z klientami i partnerami w rozwiązywaniu problemów naukowych/inżynieryjnych związanych z opracowywaniem przeciwciał terapeutycznych.

Wymagamy

  • min. 2 lata komercyjnego doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • znajomość narzędzi do zarządzania ML,
  • dobra znajomość Python,
  • biegłość w analizie danych dużych heterogenicznych zbiorów danych,
  • doświadczenie z bibliotekami ML opartymi na Pythonie, takimi jak Tensorflow,
  • biegłość w tworzeniu modeli uczenia maszynowego, najlepiej sekwencyjnych,
  • doświadczenie w analizie sekwencji/struktury biologicznej.

Mile widziane

  • ukończony stopień doktorski nauk ścisłych,
  • wcześniejsze prace doradcze,
  • wiedza immunoinformatyczna.

Oferujemy

  • konkurencyjne wynagrodzenie na umowie o pracę,
  • możliwość 100% pracy zdalnej lub z biura w Szczecinie,
  • pracę nad innowacyjnym projektem oraz bezpośredni wpływ na jego rozwój,
  • znaczący udział w kształtowaniu struktury organizacji,
  • dostęp do unikalnej wiedzy oraz współpraca z wybitnymi ekspertami i partnerami biznesowymi z całego świata,
  • pakiet prywatnej opieki medycznej (Medicover Premium), karta Multisport Plus.

Highlights:

  • przeciwciała teratpeutyczne w których się specjalizujemy stanowią połowę z 10 największych blockbusters w USA,
  • pozyskujemy dane o przeciwciałach z różnych źródeł (np. patenty, publikacje naukowe, prace laboratoryjne) i wykorzystujemy te informacje do opracowywania zaawansowanych obliczeniowych rozwiązań predykcyjnych,
  • pracujemy wykorzystując metody zwinne,
  • w strukturze posiadamy dwa główne zespoły: R&D oraz Development.